Конституція школи

РОЗДІЛ І.

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Учнівське самоврядування є добровільним об'єднанням учнів.

Стаття 2. Учнівське самоврядування здійснює свою роботу відповідно до Конституції України, Декларації прав людини ООН (Конвенція про права дитини), Хартії старшокласників м.Київ, закону України "Про загальну середню освіту, данним статутом.

Стаття 3. Основною мовою спілкування в школі є державна мова — українська. Учнівське самоврядування дбає про запровадження мови в усіх сферах діяльності школи.

Стаття 4. Єдиним джерелом влади учнівського самоврядування є здобувачі освіти 8-11 класів.

Стаття 5. Головною метою учнівського самоврядування є задоволення потреб учнівської молоді в організації шкільного та позашкільного життя.

Стаття 6. Основними завданнями учнівського самоврядування школи є:

  • налагодження співпраці з педагогічним колективом, адміністрацією та батьківським комітетом;
  • забезпечення та захист прав та інтересів здобувачів освіти;
  • забезпечення виконання здобувачами освіти своїх обов'язків;
  • підготовка та участь у предметних олімпіадах, конкурсів, творчих та наукових заходах;
  • формування гідного громадянина України на основі загальнолюдської моралі, національної культури, традицій та духовності українського народу;

Стаття 7. Діяльність учнівського самоврядування будується на засадах доступності, гуманізму, демократизму, взаєморозуміння, взаємоповаги; взаємозв'язку розумового, морального та естетичного виховання; органічного зв'язку з національною історією, культурою, традиціями.

Стаття 8. Учнівське самоврядування школи самостійно приймає рішення, що стосується організації роботи та здійснює свою діяльність в межах компетенції, передбаченної данним Статутом та Хартією старшокласників м.Києва.

Стаття 9. Адреса учнівського самоврядування: 02094, м.Київ, просп. Леоніда Каденюка, 19

Стаття 10. Основним документом, що регулює роботу учнівського самоврядування є план роботи, який складається безпосередньо учнівським самоврядуванням.

Стаття 11. Учнівське самоврядування збирається чотири рази на місяць.

РОЗДІЛ II.

ПРАВА, СВОБОДИ ТА ОБОВ'ЯЗКИ

Стаття 1. Усі учні школи є рівними у своїй гідності та правах.

Стаття 2. Особистість кожного, хто працює чи навчається у школі, є недоторканною і ніщо не повинно загрожувати здоров'ю людини, обмежувати її права, ображати честь і гідність.

Стаття 3. Образою честі й гідності кожного, хто працює чи навчається у школі, є будь-які дії чи слова, що принижують честь, гідність іншої людини.

Стаття 4. Кожному гарантується знати свої права та обов'язки.

Учні мають право:

  • на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей;
  • щоб урок закінчувався відразу після дзвінка на перерву;

- на свободу думки та слова, на вільне вираження своїх поглядів та переконань;

  • володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності;
  • брати участь в управлінні справами учнівського самоврядування школи, вільно обирати і бути обраними до органів учнівського самоврядування школи, подати свою пропозицію, вимогу Президентові учнівського самоврядування школи;

- брати участь у будь-яких сферах шкільного життя, ініціювати будь-які форми цього життя;

  • на захист від будь-яких форм тиску, утиску, приниження честі та гідності, а також недоторканість особистих речей та паперів;

Стаття 5. Кожен учень має обов'язки перед суспільством та школою.

Учень зобов'язаний:

• систематично і глибоко оволодівати знаннями, практичними навичками, підвищувати свій загальнокультурний рівень;

• виконувати вимоги вчителів з підготовки до уроків;

• дбайливо ставитися до майна школи;

• дотримуватись моральних та етичних норм та правил поведінки в школі;

• поважати погляди та переконання інших.

Стаття 6. Учням забороняється:

  • палити на території школи, вживати алкоголь, використовувати нецензурні слова;
  • приходити до школи у неналежному вигляді;
  • Використовувати мобільний телефон на уроках;
  • зривання навчального процесу у цілому або одного уроку;
  • пропущення навчальних занять без поважних причин, запізнень;
  • принижувати своїх товаришів, дорослих, учителів.

Стаття 7. Кожен учень або працівник школи зобов'язаний неухильно додержуватися статуту учнівського самоврядування школи.

22 січня 2018 року відбулася історична подія в нашій школі. Зусиллями учнів та педагогічного колективу було створено та урочисто підписано Конституцію нашої школи. Символічним став момент, що прийняття цього надважливого основного документу відбулося в День соборності України і під час проголошення преамбули конституції усі присутні - вповноважені підписанти, члени самоврядування, педагогічний колектив взялися за руки, утворивши ланцюг єднання.

Конституція школи - основний закон органів учнівського самоврядування, що складається з преамбули, 8 розділів та 60-ти статей і регулює усі сфери діяльності учнівського самоврядування.

Конституція чітко визначає права та свободи учнівства, підкреслює незалежність цього учасника освітнього процесу, регламентує створення та діяльність органів учнівського самоврядування, порядок виборів, делегативної функції, заохочення та стягнення до учасників освітнього процесу. На знак рівноправності та взаємоповаги до учнівства, як до важливої складової освітнього процесу конституцію від імені адміністрації та педагогічного колективу підписала директора закладу освіти, демонструючи готовність до відкритого діалогу, співпраці та реалізації поставлених завдань.


Вже у квітні 2019 року, після довгих парламентських дискусій було прийнято кейс поправок до основного закону, що значно розширив межі повноважень окремих суб'єктів ОУС. За результатами внесення цих поправок Парламент школи оголосив про саморозпуск, про припинення діяльності оголосив Кабінет міністрів та склав повноваження Президент школи - усе це заради того, щоб провести перші загальні відкриті вибори органів учнівського самоврядування і перезавантажити свою роботу.

За новою конституцією були обрані делеговані представники від паралелей класів (по 1 представнику на кожні 10 чоловік паралелі), проведені вибори Президента школи за прямим, таємним голосуванням, сформовано Парламент школи та Кабінет міністрів.

З вересня 2019 розпочало роботу нове самоврядування.

25 квітня 2019 року Президенткою школи обрано - ученицю 10Б класу Григорян Валерію, яка була приведена до присяги 29 квітня під час урочистого засідання Парламенту школи. З новообраним Президентом Парламент школи уклав контракт про виконання обов'язків.

У вересні 2019 року Президент школи Григорян подала на розгляд до Парламенту школи кандидатуру Прем'єр-міністра школи. Важливо зазначити, що за Конституцією школи органи учнівського самоврядування здійснюють свою діяльність за парламентською формою влади, де Президент є почесним головою ОУС, а виконавчу владу здійснює Кабінет міністрів на чолі з прем'єром. Прем'єр-міністеркою школи було обрано ученицю 10Б класу, колегу Президентки - Урсову Анастасію. Новий прем'єр-міністр подав на розгляд до Парламенту школи свої кандидатури на посади міністрів кабінету.



© 1959-2021 Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №129 м. Києва з поглибленим вивченням англійської мови
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати