Поради, які можуть стати батькам у нагоді

20.01.2024

🔰 Спілкуйтесь з вашою дитиною та підтримуйте її. Дуже важливо будувати довірливі стосунки з дитиною, адже довіра може попередити цькування, допомогти дитині подолати булінг та його наслідки.

Як говорити з дитиною про булінг читайте за посиланням https://eo.gov.ua/yak-hovoryty-z-dytynoiu-na-temu-bulinhu/2020/06/19/

🔰 Дитячий і сімейний психолог Світлана Ройз надала поради та роз'яснення чомудитина не розповідає відверто про події, які з нею відбуваються – і що робити в цій ситуації читайте за посиланням https://eo.gov.ua/chomu-dytyna-ne-rozpovidaie-shcho-z-neiu-vidbuvaiet-sia-roz-iasnennia-ta-porady-svitlany-royz/2019/11/29/

🔰 Ведіть щоденник подій. Фіксуйте в ньому кожен епізод булінгу, про який ви дізнаєтеся: що саме сталося, хто був присутній, хто брав безпосередню участь, хто був свідком, що казали і як діяли ті, хто був поруч. Також записуйте, з ким ви говорили про знущання та як вони планують вирішити проблему. Записуйте факти ваших дій, зустрічей, їх короткий зміст. Такий щоденник допоможе вам утримувати лінію подій і може принести користь на подальших етапах боротьби за права вашої дитини.

🔰 Взаємодійте зі школою. Дослідники зазначають, що вчителі часто дізнаються про булінг останніми, оскільки дитина, наважившись розповісти про булінг, скаже спочатку друзям, потім батькам і тільки потім – вчителям. Насамперед зверніться до вчителя вашої дитини, щоб з'ясувати, чи знає він про булінг, та як бачить ситуацію. Вислухайте точку зору вчителя і його думку, як вирішити ситуацію. Порадьтесь з представниками психологічної служби. З'ясуйте, як вони планують впливати на ситуацію. Попрацюйте з вчителями та адміністрацією, щоб розробити план безпеки для вашої дитини.

🔰 Пам'ятайте, що навчальному закладі розроблений алгоритм дій і надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які постраждали від булінгу, або стали його свідками або вчинили булінг. Якщо у вашої дитини проявляються ознаки виснаження після булінгу: депресія, зниження оцінок чи думки про самогубство, обов'язково зверніться з дитиною до психолога, сімейного лікаря. Ваша готовність до спілкування зі шкільними посадовими особами повідомляє дитині, що її побоювання справедливі, а її безпека важлива для вас і що дитина вартує вашого часу та зусиль.

🔰 Діти з різних причин не завжди повідомляють про булінг, але існують певні Ознаки, які допомагають зрозуміти, що з дитиною не все гаразд. Навчіть дитину протистояти знущанню, проведіть мозковий штурм про те, як вона може реагувати наступного разу, коли зіткнеться із ситуацією булінгу, та забезпечте її ідеями, як в майбутньому впоратися із ситуацією, програйте різні сценарії, різні ситуації за ролями і потренуйте відповіді вашої дитини. Заохотьте дитину приєднатися до гуртків чи спортивних секцій, театральних чи художніх студій тощо. Це формує впевненість, допомагає тримати проблему в перспективі та подружитися з новими людьми. Нехай дитина розвиває навички впевненості та налагодження більш здорових дружніх стосунків. Будь-який друг, який знущається над вашою дитиною, є або токсичним другом, або фальшивим другом. Найкраще, якщо ваша дитина знайде нових людей для спілкування.

🔰 В жодному разі не намагайтеся напряму або телефоном спілкуватися з батьками кривдників вашої дитини, це може зіпсувати ваші стосунки з батьками кривдника. Більшість батьків схильні захищати своїх дітей і часто дуже важко визнають, що їхні діти можуть бути менш, ніж ідеальними. Коли ви берете на себе керівництво і прямуєте до батьків булера, ви забираєте частину сили своєї дитини. Намагаючись виправити ситуацію таким чином, ви можете завадити дитині рости та вчитися. Важливо не посилювати відчуття дитини, що вона жертва. Натомість, краще озброїти дитину ідеями для усунення негативного впливу. Наприклад, зробити мозковий штурм про те, як вона може реагувати наступного разу, коли зіткнеться із ситуацією булінгу, та забезпечити її ідеями, як в майбутньому впоратися із ситуацією.

🔰 Приєднуйтеся до педагогів, адміністрації школи. Тільки спільними зусиллями ми зможемо сформувати нетерпиме ставлення до насильницької моделі поведінки в нашому суспільстві.

🔰 Запрошуємо переглянути відео спільно з вашими дітьми та учнями від Ніка Вуйчича – відомого оратора, мотиваційного тренера і мецената, у яких він розповів про власну боротьбу з булінгом

https://www.youtube.com/watch?v=eNIAc0QfPIY

🔰 Для батьків поради юристів https://bit.ly/2q2X4Ka

© 1959-2021 Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №129 м. Києва з поглибленим вивченням англійської мови
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати